Artykuły tematyczne, URODA

Czy istnieje skuteczna walka z cellulitem?

skuteczna walka z cellulitemCellulit, zwany też skórką pomarańczową, to przykry defekt kosmetyczny, który dotyka większość kobiet. Jednak systematyczna pielęgnacja skóry,  masaże,  odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna to metody na zwalczanie cellulitu. Już dzisiaj zadbajmy o swoje ciało i pokażemy ci jak wygląda skuteczna walka z cellulitem.

Po pierwsze warto zacząć od zmiany diety. Prawdą jest, że kobietom, którym udało się schudnąć, zmniejszył się także cellulit. Na rynku dostępne są suplementy diety do walki z cellulitem, które skutecznie wspomogą zwalczanie cellulitu. Jednak sama dieta to za mało do walki z cellulitem. Ważna jest także aktywność fizyczna i ćwiczenia, które uznawane są za jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem.

Skuteczna walka z cellulitem to trening siłowy, ponieważ prowadzi do zmniejszenia tłuszczu podskórnego znajdującego się nad warstwą mięśni. Jeśli mięśnie bioder, ud i pośladków są słabe i wiotkie to przyczynia się to do uwidocznienia “nierówności” na powierzchni skóry.

 co zrobić żeby pozbyć się cellulituRównie popularne co skuteczne są ćwiczenia ogólnorozwojowe, czyli ćwiczenia które w równym stopniu angażują więcej niż jedną partię mięśni. Do takich aktywności zalicza się bieganie, pływanie, aerobic, oraz ćwiczenia na konkretne części ciała, których dotknął cellulit. Najczęściej są to pośladki i uda, zdarza się także, że „pomarańczowa skórka” pojawia się na brzuchu czy ramionach.

Obecnie istnieje wiele skutecznych sposobów na cellulit: liposukcja, wstrzykiwania, techniki ugniatania skóry, termoterapia, miejscowo stosowane maści czy zioła, jednakże nie mają one naukowo potwierdzonej skuteczności. Jednym ze sposobów, który niesie ze sobą obietnicę skutecznego zmniejszania cellulitu jest nieinwazyjna, o niewielu skutkach ubocznych, terapia laserowa. Ponadto sposobem na cellulit jest stosowanie kosmetyków na cellulit, które dostępne są w bardzo bogatym wyborze, czy zażywanie tabletek na cellulit w postaci suplementów diety.

 

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress