Artykuły tematyczne, ODCHUDZANIE, ZDROWIE

Detoksykacja organizmu. Prawdy i mity.

Dobroczynne działanie głodówek i zabiegów czyszczenia jelit poprzez przez wlewki doodbytnicze,  odtruwające organizm i działające leczniczo – ten mit szybko zdobywał zwolenników, jednak równie szybko został obalony. Jak działa detoksykacja organizmu?

detoksykacja organizmu

Lekarze zgodnie uważają, że restrykcyjne głodówki są szkodliwe i nie powinni ich stosować nawet zdrowi pacjenci. Głodówka jest szczególnie niewskazana u osób z cukrzycą, chorobami układu krążenia, chorobami nerek, chorobą wrzodową i nowotworami. Może prowadzić do zaburzeń metabolizmu, hipoglikemii (niedocukrzenie), hipotensji (niedociśnienie), bólów głowy na skutek nieprawidłowego odżywiania komórek mózgowych, a nawet upadku i utraty przytomności. Skutkiem głodówek może być powstanie szkodliwych toksyn utrudniających regenerację organizmu.

 jak oczyścić organizm z toksyn i złogówNaturalne oczyszczanie organizmu poprzez trwające 1-3 dni diety oczyszczające są dopuszczalne a nawet wskazane raz na jakiś czas, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pacjent w czasie trwania takiej diety oczyszczającej organizm pije dużo niegazowanej wody mineralnej, świeżo wyciskanych soków, spożywa duże ilości warzyw i owoców, oraz lekkostrawne niewielkie posiłki.

Jedną z metod oczyszczania organizmu uznawano wlewki doodbytnicze. Jednak ta metoda detoksykacji organizmu bez zaparć i zaburzeń rytmu wypróżnień nie ma uzasadnienia. Wskazana jest jedynie w przypadku zaparć, aby przed podaniem środków pobudzających perystaltykę jelit usunąć zalegające masy kałowe.

Szczególnie popularną i skuteczną metodą szybkiego oczyszczania organizmu jest stosowanie suplementów diety wspomagających oczyszczanie organizmu, czy ziół oczyszczających, dostępnych w szerokiej gamie na polskim rynku. Suplementy diety na detoksykację organizmu nie tylko uwalniają organizm od toksyn, ale poprawiają przemianę materii, oczyszczają ciało i dają uczucie lekkości. Ponadto przyspieszają utratę tkanki tłuszczowej, są więc skutecznym środkiem odchudzającym. Regularne stosowanie przyniesie oczekiwane rezultaty już po kilku dniach stosowania. Lekkość bytu i oczyszczony organizm!

Polub i udostępnij:
fb-share-icon45
17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress