Artykuły tematyczne, ODCHUDZANIE, ZDROWIE

Dobroczynne działanie zielonej kawy.

Zielona kawa, która podbija ostatnimi czasy serca Polaków, cieszy się bardzo dobrymi opiniami zarówno użytkowników, jak i ekspertów. Warto zatem zastanowić się dlaczego i  dowiedzieć się, czym ten naturalny specyfik jest.

działanie zielonej kawy

Kawa kojarzy się głównie z napojem sporządzanym z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca, zwykle podawana na gorąco.

To jedna z najpopularniejszych używek na świecie i główne źródło kofeiny działa pobudzająco i orzeźwiająco oraz przyspiesza przemianę materii. Zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników.

Ziarna zielonej kawy, czyli nie poddane procesowi palenia,  są bardzo bogate w kwas ACG zwany także kwasem chlorogenowym. W przyrodzie właśnie ten związek odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu u roślin. Ponadto jest to również bardzo silny antyoksydant.

Kwas chlorogenowy obniża wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu organizm aktywniej czerpie ze swoich zapasów. Zwiększa również czułość komórek na insulinę. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Często zadawane pytanie to czy zielona kawa odchudza, bądź zielona kawa a nadciśnienie? Opinie użytkowników zdają się mówić same za siebie.

Organizm ludzki świetnie radzi sobie z trawieniem zielonej kawy i nie magazynuje w komórkach nieprzyswajalnych elementów przemiany materii.

zielona kawa forumBadania dowiodły, że spożywanie zielonej kawy powoduje nie tylko utratę wagi, ale też obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i wystąpienia kamieni żółciowych u mężczyzn, a nawet zmniejsza poziom złego cholesterolu. Posiada zatem właściwości prozdrowotne, choć nie należy jej traktować jako leku na dolegliwości różnego pochodzenia. Pamiętać należy, że działanie zielonej kawy w dużej mierze jest działaniem profilaktycznym.

Utrata zbędnych kilogramów i zmniejszenie cellulitu –  dwie największe zalety stosowania zielonej kawy w jadłospisie rzeczywiście się sprawdzają. Kawa zielona nie ma tak intensywnego aromatu i smaku co kawa czarna. Kawa zielona jest znacznie łagodniejsza, delikatniejsza.

Na rynku dostępne są tabletki z zieloną kawą. To suplement diety wspomagający odchudzanie. Zielona kawa na odchudzanie tabletki  stosowana według zaleceń przynosi oczekiwane rezultaty już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia kuracji.

wyszukiwane także pod hasłami: zielona kawa rozpuszczalna, zielona kawa cena, zielona kawa internetowa, odchudzanie zielona kawa opinie

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress