Jak cellulit jest postrzegany przez mężczyzn?

Celullit, odwieczny problem niemal wszystkich  kobiet, jest jedną z najpowszechniejszych i jednocześnie najbardziej niepożądanych kobiecych przypadłości. Czy wiesz cellulit jest postrzegany przez mężczyzn?

jak cellulit jest postrzegany przez mężczyzn

Skórka pomarańczowa pojawiająca się na udach, pośladkach i czasami na podbrzuszu oraz górnej części ramion dotyczy około 85 procent kobiet po okresie dojrzewania. Jej efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry, na której mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami powodujące ból.

W początkowym etapie rozwoju cellulitu nie ma wyraźnych objawów zewnętrznych. Można rozpoznać go za pomocą testu skórnego, polegającego na uchwyceniu w palce fałdu skóry na udzie lub biodrze i ocenie czy pojawiają się na niej wgłębienia i wypukłości. W drugim stadium rozpoznawany jest już wizualnie.

 miss japanNa szczęście współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna znalazły już wiele skutecznych sposobów walki z cellulitem. Specjalistyczne urządzenia dostępne w salonach umożliwiają znaczną redukcję lub nawet całkowite wyeliminowanie tego przykrego problemów.

W zwalczaniu cellulitu w dzisiejszych czasach kobiety są  wspomagane dobrymi kosmetykami na cellulit, tabletkami na cellulit, suplementami diety czy masażami na cellulit. W sposobach na cellulit wykorzystywane są także wszelkie domowe i skuteczne sposoby na cellulit.

I choć cellulitis dotyczy głównie kobiet, które walczą z nim na tysiące różnych sposobów, to warto się zastanowić, jak ten problem jest postrzegany przez mężczyzn.

Ciężko jest tak naprawdę jednoznacznie odpowiedzieć na to, jak mężczyźni postrzegają panie posiadające cellulitis tu i ówdzie, mniej czy tez bardziej widoczny. Przyznać trzeba, że niestety potwierdzają się obawy wielu pań, bo mężczyźni dostrzegają go u kobiet. Pocieszające jest natomiast, że nie działa to na nich odrzucająco i nie uważają cellulitu za przypadłość obrzydliwą. Wielu pytanych uważa, że to normalne w kobiecym ciele. Oczywiście są tacy, którzy preferują brak cellulitu, jednak zgodnie twierdzą, że nie ma on wpływu na relacje damsko-męskie, bo nie ujmuje ogólnej urodzie kobiety.

Jeśli kobieta ma piękną zgrabną figurę, odrobina cellulitu nie zmniejsza jej szans i z pewnością mężczyzna ową kobietą zainteresowany będzie w stanie to zaakceptować. Poza tym, fikcją jest twierdzenie, że mężczyźni zwracają uwagę jedynie na wygląd potencjalnej partnerki. Są ważniejsze kwestie, ale nie każda pani da sobie to wytłumaczyć, bowiem kobiety są najgorszymi sędziami w sprawach własnej urody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.