Jak pielęgnować skórę? Sprawdź metody.

Wczesną wiosną skóra jest w kiepskiej kondycji – przesuszona, pozbawiona jędrności, ze śladami cellulitu. Zasługą takiego stanu rzeczy jest wiele czynników, np. zimowa dieta, grube ubrania, siedzący tryb życia czy choćby klimatyzacja. Dlatego tuż po zimie skóra w pierwszej kolejności potrzebuje silnego nawilżenia. Jak pielęgnować skórę, by przywrócić jej dawny blask? Trzeba zdobyć się na trochę wysiłku.

jak pielęgnować skórę

Pielęgnacja skóry suchej, zarówno jak pielęgnacja skóry mieszanej, czy naczynkowej składa się z kilka etapów.

Przede wszystkim, przy pielęgnacji skóry suchej pamiętać należy o złuszczaniu martwych komórek naskórka. Piling nie tylko szybko poprawia stan skóry, ale co bardzo ważne, przygotowuje ciało do dalszych kuracji nawilżających, ujędrniających czy antycellulitowych. Wszystkie zastosowane po pilingu kosmetyki wchłoną się znacznie szybciej i przyniosą lepszy efekt. Kosmetyki powinny jednak nie tylko dostarczać wodę, ale także zatrzymywać ją, uszczelniając hydrolipidowy płaszcz skóry.

Jak pielęgnować skórę? 

Świetnie się tu sprawdzają balsamy wzbogacone proteinami jedwabiu, algami czy gliceryną, oraz bazujące na olejach – arganowym, makadamia, z awokado czy z masłem karite. Nie tylko zatrzymują wilgoć w naskórku, ale zawierają wiele odżywczych witamin oraz kwasów tłuszczowych.

 anty cellulitW celu ujędrnienia skóry potrzebne są kosmetyki zawierające substancje pobudzające syntezę kolagenu i elastyny, bo to od nich zależy sprężystość skóry. Doskonała jest witamina A i jej pochodne oraz witamina C. Źródłem tych witamin w kosmetykach są głównie ekstrakty z owoców cytrusowych i jagodowych. Pożądanym składnikiem balsamów ujędrniających jest również koenzym Q10, który przyspiesza metabolizm komórkowy, a w połączeniu z witaminą C działa silnie dotleniająco.

Zawarte w kosmetykach substancje uzupełniają się na kolejnych etapach pielęgnacji. Głównie to wyciągi roślinne, które podnoszą temperaturę skóry, pobudzają metabolizm w jej dolnych warstwach, ułatwiają rozbijanie komórek tłuszczowych, stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Ich skuteczność zwiększają masaże.

Aby skóra była bez śladu cellulitu niezwykle ważna jest systematyczność działań zwalczających ten przykry problem. Cellulit bowiem to trudny przeciwnik. Aby go pokonać, potrzebna jest codzienna dawka ruchu, gimnastyka, która przyspieszy przemianę materii i ułatwi spalanie tkanki tłuszczowej.

W walce z cellulitem skuteczna jest też suplementacja diety w postaci preparatów zwalczających cellulit. Skuteczne tabletki na cellulit przywracają  jędrność, gładkość i jedwabistość skóry, a problem pomarańczowej skórki nie powraca. Na rynku dostępne są zarówno tabletki na cellulit, jak i kremy na cellulit. Opinie zadowolonych klientek i wciąż rosnące zainteresowanie produktami zwalczającymi cellulit dowodzą, że dobre tabletki na cellulit istnieją i przynoszą oczekiwane efekty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.