Jak powstrzymać łysienie?

Łysienie, jako stan chorobowy to problem, z którym zmaga się bardzo wiele osób. Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem złej diety, długotrwałego silnego stresu, nawet choroby gorączkowej. To również częsta reakcja na chemioterapię i leki przeciwdepresyjne. Zdarza się też po operacji związanej z dużą utratą krwi.

jak powstrzymać łysienie

Terapia przeciwdziałająca łysieniu powinna być stosowana jak najwcześniej, zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów łysienia androgenowego. Im wcześniej zacznie się leczenie lysienia, tym lepsze będą efekty. Można całkowicie powstrzymać proces łysienia, a także stymulować odrost włosów.

Profolan jest lekiem stosowanym w leczeniu męskiego wypadania włosów – łysienia plackowatego, jak i innych rodzajów tej przypadłości. Łysienie androgenowe najczęściej powstaje wskutek zatrzymania toczących się regularnych podziałów komórkowych macierzy włosa – zakłócenie tego procesu prowadzi do gwałtownego zakończenia fazy wzrostowej i przerwania ciągłości korzenia, w efekcie, czego włos wypada.

Preparat na łysienie Profolan to sprawdzony środek hamujący zarówno wypadanie włosów jak i łysienie typu męskiego.

Leczenie łysienia typu męskiego z preparatem Profolan jest nie tylko bardzo skuteczne, ale i wygodne, ponieważ środek ten jest oferowany w dwóch formach – kapsułkach oraz pianki do włosów.

Lek na łysienie Profolan to środek najnowszej generacji opracowany w oparciu o badania naukowe wykazujące, że łysienie androgenowe cechuje się podwyższonym poziomem dihydrotestosteronu (DHT) w skórze głowy.

Aktywne składniki Profolanu zostały dobrane tak, by blokować przemianę testosteronu w DHT, który odpowiada za kurczenie się meszków włosów uniemożliwiając im ponowny wzrost. Preparat powstrzymuje działanie hormonu, dzięki czemu meszki włosowe nie obkurczają się i mają możliwość regeneracji (ponowne wyhodowanie zdrowych cebulek i włosów).

Zalecane dawkowanie to jedna tabletka dziennie, zażywana niezależnie od posiłku. Zauważalne efekty wymagają regularnego stosowania i są osiągane po kilku miesiącach zażywania preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.