Oczyszczanie jelit ze złogów

Spożywanie zbyt dużej ilości produktów przetworzonych o długim składzie wprowadza do organizmu nadmiar soli, cukru, niezdrowych tłuszczy i substancji chemicznych. Długotrwała źle zbilansowana dieta osłabia układ odpornościowy oraz spowalnia procesy przemiany materii. O zanieczyszczeniu organizmu świadczy stan skóry, włosów i paznokci, złe samopoczucie, łatwiejsze łapanie infekcji. Jak więc zapewnić skuteczne oczyszczanie jelit ze złogów ?

Oczyszczanie jelit ze złogów

Oczyszczanie jelit ze złogów

Jeśli zauważymy u siebie nadmierne zmęczenie, spadek energii, złe samopoczucie, wzrost wagi, zaparcia, wzdęcia, łamliwe paznokcie, osłabione i wypadające włosy, pogorszenie się stanu cery – dla zachowania zdrowia powinniśmy zadbać o oczyszczenie oraz wprowadzenie innego stylu życia i diety.

Woda

Podstawą jest praca nad zdrowymi nawykami, większa aktywność fizyczna, picie wody, jedzenie większej ilości warzyw. Każdy dzień jak i posiłek powinien się zacząć od wypicia szklanki wody. Aby oczyścić organizm najpierw należy wykluczyć z diety fast foody, słodycze, napoje słodzone i gazowane, żółte tłuste sery, smażone potrawy. Można pić kawę (świeżo mielona), zieloną herbatę, herbatki ziołowe z rumianku, melisy i mięty. W diecie powinny się znaleźć produkty zawierające błonnik oraz bogate w składniki mineralne i witaminy warzywa, kasze, makarony i pieczywo pełnoziarniste, nasiona i orzechy.

Zioła

Ciało oczyszcza się dzięki pracy wątroby, nerek, jelit. Wydalanie toksyn odbywa się również przez skórę, szczególnie jak jest ich zbyt dużo a wątroba nie nadąża z przefiltrowaniem krwi, powodują stany zapalne. Picie wody jest niezwykle ważne do zachowania równowagi w ciele. Ilość powinna być dostosowana do pory roku i aktywności – w trakcie upałów czy ćwiczeń na siłowni potrzebujemy więcej wody.  Zdrowe nerki to elastyczna skóra, błyszczące włosy, nie powinno się zaburzać ich pracy ponieważ jeśli nie oczyszczą dostatecznie krwi, wróci ona do innych organów z toksynami.

Zła praca nerek objawia się białymi plamkami na paznokciach, rzadkim oddawaniem moczu w kolorze ciemnym, podkrążonymi oczy, obrzękami rąk, nóg lub twarzy. Aby wspomóc nerki od czasu do czasu warto pić zioła działające moczopędnie takie jak pokrzywa, brzoza, rdest ptasi. Sprzymierzeńcami w oczyszczaniu organizmu są też rumianek, ostropest, biała i zielona herbata. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do diety wybranego suplementu, który oczyszcza i przyspiesza metabolizm. Sygnałem skuteczności będzie poprawienie stanu cery i samopoczucia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.