Skuteczne odchudzanie? Odpowiednia dieta i …

Aby skuteczne odchudzanie przyniosło oczekiwane przez nas efekty, powinno być połączone z aktywnością fizyczną, która zwiększy ilość energii wydatkowanej przez organizm, co przy zmniejszonej ilości energii dostarczanej, powiększy ujemny bilans energetyczny i sprawi, że będziemy szybciej chudnąć, nie dopuszczając do obniżenia podstawowej przemiany materii.

skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie czyli jakie?

Skuteczne odchudzanie rozumiane jest najczęściej jako szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, następnie trwałe utrzymanie niższej wagi, oraz uniknięcie efektu jo-jo. Warunkiem skutecznego odchudzania, często lekceważonym, jest stopniowe tempo spadku masy ciała, oraz racjonalność diety.

Skuteczne odchudzanie zatem to obniżenie masy ciała, jednak ważne jest by dostarczać organizmowi osoby odchudzającej się mniejszej ilości energii (liczby kalorii) niż ona potrzebuje w zależności od indywidualnych parametrów takich jak płeć, wiek, wzrost, a także styl życia danej osoby, a przede wszystkim od określonego poziomu aktywności fizycznej.

Aby schudnąć, trzeba więc utrzymywać ujemny dzienny bilans energetyczny organizmu, czyli spożywać w ciągu dnia mniej kalorii niż spala organizm.

Odchudzanie przy zastosowaniu diety na odchudzanie (zbilansowanej), zawierającej wszystkie niezbędne dla organizmu składniki pokarmowe z reguły przynosi szereg korzyści zdrowotnych, jak np. obniżenie poziomu cholesterolu we krwi czy po prostu dobra kondycja fizyczna i umysłowa.

Zdaniem naukowców najważniejszych organizacji i placówek naukowych na świecie, zajmujących się wpływem sposobu żywienia na organizm człowieka  najlepszą dla naszego organizmu jest dieta śródziemnomorska.

Przy podejmowaniu decyzji o sposobie odchudzania zatem dobrze jest się zastanowić i dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń wspomagających odchudzanie lub skorzystać z suplementów diety wspomagających odchudzanie.

Jeden komentarz

  1. Co jutro robicie na obiad? Ja ugotuje rumfordzka wedlug staropolskiego przepisu. Cos pysznego, poszukajcie sobie w goglach: zupa rumfordzka babci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.