Artykuły tematyczne, CERA

Zachować młodość – skuteczne sposoby w walce ze zmarszczkami.

Piękno młodej skóry chciałby zachować każdy z nas. Jednak wraz z wiekiem nieuchronnie organizm starzeje się, a wraz z nim również, a może przede wszystkim, skóra. Podstawowy pojawiający się objaw to suchość skóry, która skutkuje zmianami w obrębie naskórka i skóry właściwej, co w konsekwencji prowadzi do utraty jędrności i sprężystości skóry.

skuteczne sposoby w walce ze zmarszczkami

I choć zmiany w skórze widoczne są dopiero po wielu latach, to warto zadbać o nią już dziś. Bo chociaż nie mamy wpływu na czynniki genetyczne wpływające na starzenie się skóry, to czynniki zewnętrze wpływające na proces starzenia, już w pewnym stopniu kontrolować czy ograniczać możemy.

Odpowiedni tryb życia, zdrowa dieta czy ograniczanie niekorzystnych czynników zewnętrznych zapobiega wzmożonej czynności wolnych rodników, które uszkadzają błony komórkowe i materiał genetyczny, nasilając tym samym procesy starzenia.

Upływający czas, ale i promieniowanie UV, nikotyna, skażenie środowiska, stresujący tryb życia, nieprawidłowa pielęgnacja przyczyniają się do powstawania zmarszczek.

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to objaw starzejącej się skóry, szybko zauważany i kłopotliwy dla właściciela. To wgłębienia powstające w skórze powstające pod wpływem zmian zachodzących w jej budowie.

zmarszczki pod oczamiWidoczne zmarszczki na twarzy można podzielić na dynamiczne, na których pogłębianie się wpływa mimika twarzy i statyczne, które są widoczne bez względu na mimikę i wraz z upływem czasu pogłębiają się w wyniku naturalnego procesu starzenia skóry. Wszystkie zmarszczki cechuje różną głębokość. Jedne są zmarszczkami powierzchownymi, w okolicach oczu, czasem na policzkach, inne zmarszczkami głębokimi, zlokalizowanymi zazwyczaj na dolnej części czołowej i szyi.

Miedzy 25 a 30 rokiem życia zaobserwować można płytkie zmarszczki w okolicy oczu, po 40. Roku życia następuje zwykle pogorszenie owalu twarzy z wyraźniejszymi wgłębieniami wokół szyi, pojawiają się wówczas poprzeczne zmarszczki czoła oraz pionowe między brwiami. W wieku 50 lat mniej wyraźną staje się linia żuchwy. Opadają wtedy boczne części policzków, widoczne staja się zmarszczki szyi. Powyżej 60 roku życia pogłębia się zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, przyczyniające się do wyraźnych zmarszczek i wiotkości skóry.

Mimo, że procesu starzenia się skóry nie możemy zatrzymać, można go jednak znacznie opóźnić. Właściwa pielęgnacja, odpowiednio dobrane zabiegi przeciwzmarszczkowe, styl życia, może w znacznym stopniu spowolnić upływ czasu.  Likwidacja zmarszczek jest niestety niemożliwa, można natomiast stosować kosmetyki na zmarszczki, maseczki na zmarszczki, kremy przeciwzmarszczkowe, które pomogą skutecznie opóźnić ich rozwój oraz wygładzają twarz. Modne i skuteczne okazują się być suplementy diety  na zmarszczki,wspomagające utrzymanie młodego wyglądu skóry.

 

Polub i udostępnij:
fb-share-icon45
17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress