Artykuły tematyczne, URODA

Czy zwalczanie cellulitu jest możliwie?

zwalczanie cellulituNajnowsze badania wykazują, że ponad 90 proc. mieszkanek krajów cywilizowanych ma pomarańczową skórkę, zwaną również cellulitem. Nie­pra­wi­dło­we roz­miesz­cze­nie tkan­ki tłusz­czo­wej, wy­stę­pu­ją­ce razem z obrzę­ko­wo-włók­ni­sty­mi zmia­na­mi tkan­ki pod­skór­nej staje się problemem nie tylko dojrzałych kobiet, matek, jak również młodych dziewcząt, bez względu na tuszę czy wiek. Czy zwalczanie cellulitu jest możliwe?

Ob­ja­wem cel­lu­li­tu jest nie­rów­na i po­fał­do­wa­na po­wierzch­nia skóry, która naj­czę­ściej wy­stę­pu­je na udach, bio­drach, ko­la­nach, po­ślad­kach oraz ra­mio­nach. W miej­scach wy­stę­po­wa­nia cel­lu­li­tu wi­docz­ne są guzki i zgru­bie­nia, cza­sa­mi przy do­ty­ku bo­le­sne.

Szukając przyczyn powstawania cellulitu wskazać możemy niedostosowana do potrzeb własnego organizmu dietę, brak ruchu, zaburzenia krążenia krwi oraz układu limfatycznego, gospodarka hormonalna, palenie papierosów oraz uwarunkowania genetyczne.

Czy zwalczanie cellulitu jest możliwie?

Obecnie uważa się, że cellulit jest procesem zapalnym o charakterze przewlekłym, obejmującym tkankę podskórną i łączną oraz układ krwionośny.

 jak pozbyc sie celulitusuW walce z cellulitem eksperci zalecają przede wszystkim zdrowy tryb życia i dużo ruchu, najlepsze są jazda na rowerze, basen, nordic walking – ćwiczenia uruchamiające dolne partie ciała (brzuch, pośladki, uda). Ponadto dieta uszczuplona o produkty zawierające sól, wysoko przetworzone jedzenie czy mieszanki przypraw.

Lepiej zrezygnować też z alkoholu i słodzonych napojów, a czerwone mięso zastąpić rybami. Należy natomiast pić 2-3 litry wody mineralnej dziennie, wzbogacić posiłki w warzywa i owoce, które dzięki zawartości antyoksydantów, minerałów i błonnika wspomagają walkę z cellulitem (m.in. wiśnie, maliny, żurawina, jagody, borówki, pomarańcze, pomidory, szpinak i marchew). Dodatkowo można stosować suplementację diety.

Uzupełnieniem właściwej diety i ćwiczeń powinny być zabiegi i antycellulitowe kosmetyki, których działanie jest najskuteczniejsze w połączeniu z masażami. zawarte w preparatach substancje mają zdolność stymulacji lipolizy, czyli spalania tłuszczu (np. kofeina).

Warunkiem skuteczności w walce z cellulitem jest systematyczne używanie tych preparatów i równoczesna dieta oraz uprawianie sportu. Dobra pielęgnacja, właściwa dieta i spora dawka ruchu mogą sprawić, że uda ci się zlikwidować cellulit w początkowej fazie, a na pewno nie dopuścić do rozwoju skóry materacowej, której nie można zlikwidować nawet specjalistycznymi zabiegami medycyny estetycznej.

 

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress